DRUK 3D z KOMPOZYTÓW

Druk 3D z Kompozytów różnych materiałów

Materiał bazowy zawierający domieszkę włókna ciętego ( Nylon6 + CF ) możemy wzmocnić włóknem w postaci ciągłej nadając unikalne właściwości. Stosujemy : Włókno szklane, Włókno Aramidowe ( Kevlar), Włókno szklane podnoszące wytrzymałość termiczną oraz Włókno węglowe Do wytwarzania obiektów za pomocą trójwymiarowych drukarek używa się różnych materiałów, w tym m.in. kompozytowych. Usługę druku 3D na ich bazie wykonuje nasza firma – posiadamy niezbędny w tym celu sprzęt i tworzymy zespół kompetentnych fachowców z doświadczaniem w najróżniejszych projektach. Wszechstronna oferta jest skierowana do klientów indywidualnych i przedsiębiorstw poszukujących podwykonawców, którym można zlecić nawet najtrudniejsze prace.

Wszechstronność materiałów kompozytowych w druku 3D

Stosowanie różnych materiałów do wytwarzania wyrobów za pomocą drukarek 3D wiąże się z koniecznością uzyskania ściśle określonych właściwości fizycznych. Na otrzymanie praktycznie dowolnych parametrów pozwala użycie kompozytów, które składają się z więcej niż jednego komponentu o niejednorodnej charakterystyce. Poprzez łączenie ze sobą różnych elementów da się otrzymać tworzywa o bardzo szerokich cechach, dostosowując je do swoich indywidualnych potrzeb. Daje to wiele możliwości w druku 3D, który może zostać przystosowany do wszelkiego typu projektów. Wśród najpopularniejszych materiałów należących do tej grupy wymienia się:
 • nylon,
 • kevlar,
 • diran,
 • antero,
 • ABS CF10.
Drukarki 3D wykorzystujące materiały kompozytowe są szczególnie przydatne w zakładach wytwarzających z nich swoje produkty, jak również w przedsiębiorstwach produkujących wyroby laminatowe. Szerokie możliwości projektowe sprawiają, że ta technologia jest polecana w szczególności do najbardziej zaawansowanych zleceń, które wymagają indywidualnego podejścia. Druk 3D z jej użyciem stosuje się do produkcji m.in.:
 • prototypów,
 • podzespołów motoryzacyjnych,
 • elementów konstrukcyjnych,
 • implantów medycznych,
 • narzędzi.

Druk 3D z materiałów kompozytowych – precyzja, jakość i szybkość

Uzyskanie oczekiwanych rezultatów wymaga jednak umiejętnego dobrania tworzyw i profesjonalnego przeprowadzania procesu wytwórczego. Znalezienie odpowiedzi na pytania, na jakie materiał kompozytowy się zdecydować, i realizacja wszystkich niezbędnych czynności wytwórczych wiąże się z koniecznością nabycia wiedzy i doświadczenia. Ponieważ nasz zespół spełnia te warunki, a do tego dysponuje nowoczesnym, zaawansowanym sprzętem, możemy z powodzeniem realizować dowolne projekty. Każdy powstający w naszej firmie obiekt wyróżnia się doskonałą precyzją. Gładkie krawędzie i idealne odzwierciedlenie projektu idą w parze z wytrzymałością struktury. Z kolei powtarzalność rezultatów otwiera drogę do produkcji zarówno seryjnej, jak i masowej. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do kontaktu, aby rozpocząć współpracę z wykorzystaniem najlepszych drukarek 3D bazujących na materiałach kompozytowych.

      <span >DRUK 3D z KOMPOZYTÓW</span>

 

Dobierz optymalne parametry do swojej aplikacji


      <span >DRUK 3D z KOMPOZYTÓW</span>

  Skontaktuj się

  Zostaw nam swoje dane a nasi specjaliści skontaktują się w celu optymalnego doboru technologii.